Translate:
Bulgaaria, Kuldsete Liivade kuurort
09. - 16.07.2013


Kuldsete Liivade kuurort (Golden Sans)
Bulgaaria kuulsaim Kuldsete Liivade kuurort on mõneti eriline koht. Kuurort annab suurlinna mõõdu välja: neljakilomeetrine rannariba ääristav promenaad ja üle saja hotelli. Aga kõik see on vaid turistide tarbeks. Kuna kohalikke elanikke seal ei ela, siis talvel on kuurort lausa inimtühi. Puhkus Bulgaarias oli mõneti nagu ajarännak eelmise sajandi lõppu. Nagu siis Eestis, hakkasid samad probleemid ka Bulgaarias silma. Enamus teid ja maju oli viimati remonditud paarkümmend aastat tagasi. Ja nende taustal säravad mõned värskelt eurorahadega asfalteeritud teed ja korrastatud majad. Ning nagu kunagi meilgi olid äärelinnades kõikjal kasutatud autode müügiplatsid.
Aga kõigist ülalmainitust olid võrratult tähtsamad väga hea kohalik kliima, puhas ja soe Must meri ning maitsev bulgaaria toit.
Tüüpiline Kuldsete Liivade vaade - kõikjal on hotellid
Meie hotell
Kuldsete Liivade rannas
Õhtune jalutuskäik promenaadil
Varna delfinaariumis


Balchikis
Varna lähistel puhkajatele on Balchiki külastamine peaaegu et "kohustuslik". Nimelt asub seal kunagise Rumeenia kuninganna Maria suveresidentsi koos suure botaanikaaiaga. Varnast põhjapoolsemad Bulgaaria alad olid nimelt kahe maailmasõja vahel Rumeenia käes. Bulgaaria sõdis esimeses maailmasõjas valel poolel ning peale sõja lõppu määrati Bulgaariale suured reparatsiooni maksud. Kuna Bulgaarial ei olnud sellist hulka kulda kuskilt võtta, siis pidigi ta osa maad Rumeeniale tagasi andma. Peale teist maailmasõda sai aga Bulgaaria Balchiki ümbruse Rumeenialt tagasi.
Teel Balchikisse peatusime pottsepa töökojas
Endise Rumeenia kuninganna Maria suvekodu
Kuninganna Maria armastas tihti istuda sellel toolil
Botaanikaaia pargis
Botaanikaaias oli kõige muljetavaldavam on rikkalik kaktuste kollektsioon


Kivimets ehk Pobity Kamni
Varna lähistel olev „kivimets“ on tõeline maailmaime. Suured liivased alad kus kõrguvad kuni 10 meetrilised kummalised paekivist torud. Esimene mulje on, et tegu on kivistunud puutüvedega dinosauruste ajast. Aga lähemal vaatlusel selgub, et puutüvede moodi need torud küll ei ole. Tegelikul ei olegi päris selge, et moodustised need siis ikka on. Teadlased usuvad, et kunagi oli kivimetsa kohal meri ning merepõhjast eraldus gaasi. Nende kohtade peale hakkasidki moodustuma need puutüvede taolised lubjakivi torud.
Aga kogu see kivimetsa vaade on ikka päris võimas.
Kivimetsas
Kivimetsas
Kivimetsas
Kivimetsas
Kivimetsas


Külapulmad Solniku lähedal
Turistide meelelahutuseks mängiti läbi ühed ehtsad bulgaaria külapulmad. Külalisi võeti vastu soola ja leivaga ning peagi astus tarest välja rahvariides pruutpaar. Kui külalistel kõhud täis, algasid tantsud rahvamuusika saatel. Lõpuks sai veel hobuvankriga Solniku külale tiir peale tehtud.
Kalleid külalisi võetakse vastu leiva ja soolaga
Libapulma pruutpaar
Üks korralik pulm ei saa ilma rahvatantsuta läbi
Pulmalised lähevad hobuvankril lõbusõitu tegema
Korraldajatele võib kord nädalas pulmapeo mängimine ikka väga tüütu olla.

Tagasi peamenüüsse

Külastused:
Austria
Bulgaria
Estonia
Finland
France
Germany
Lithuania
Sweden
United_States